Suplementy diety nie leczą, ani nie zapobiegają chorobom. Są to środki spożywcze. Mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale też negatywnie wpływać na organizm, dlatego nie stosuj ich na chybił-trafił. Dziś po raz pierwszy 12 instytucji we wspólnej akcji przypomina o właściwościach suplementów diety….
Panowie! Do dzieła! Samobadanie jąder nic nie kosztuje i żeby je zrobić nie trzeba nawet wychodzić z domu! Jest proste, krótkie i bezbolesne. Na samobadanie jader wystarczy poświęcić raz w miesiącu około 3 minut. Samo badanie najlepiej wykonać pod prysznicem lub w ciepłej kąpieli….
Samobadanie piersi jest podstawowym, niezwykle ważnym elementem w procesie wczesnego wykrywania raka piersi, czyli wykrywania choroby wtedy, kiedy jej stan zaawansowania stwarza duże szanse wyleczenia. Samobadanie piersi składa się z dwóch etapów: oglądania stanu piersi oraz badania dotykowego – palpacji. Kobieta powinna prowadzić badanie…
1. Utrzymuj prawidłowy ciężar ciała przez całe życie Sprawdź, czy Twój ciężar ciała jest prawidłowy, wykorzystując tzw. wskaźnik masy ciała (BMI – body mass index). To najlepszy sposób, aby sprawdzić, czy nie ważysz za dużo! Jedz mniej! Zrezygnuj z przystawki w restauracji. Pamiętaj, że…
Zalecenia dotyczące badań przesiewowych stosowanych w celu wczesnego wykrycia raka szyjki macicy. Pomimo znacznego zmniejszenia liczby zachorowań na raka szyjki macicy i śmiertelności związanej z tym nowotworem szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku 9719 kobiet zachoruje na tę chorobę, a 3700…
Najważniejszym czynnikiem umożliwiającym zmniejszenie umieralności na raka sutka, jest wczesne wykrycie choroby. Podjęcie decyzji klinicznych ułatwiają zalecenia amerykańskiej organizacji National Comprehensive Cancer Network (NCCN), dotyczące badań przesiewowych stosowanych w celu wczesnego wykrycia raka sutka. Punktem wyjścia przedstawionych wytycznych dotyczących badań przesiewowych jest badanie lekarskie…
Rak jelita grubego (tj. zarówno rak okrężnicy, jak i odbytnicy) to trzeci co do częstości występowania nowotwór rozpoznawany u kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że w USA w 2005 roku na raka okrężnicy zachorowało 104 950 osób, a na raka odbytnicy…
Przebieg: Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak dobrze jest założyć dwuczęściowe ubranie, ponieważ do badania należy rozebrać się do pasa. Przed badaniem nie należy używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Samo badanie trwa kilka minut, najważniejsze są czynności przygotowujące,…
Jak przygotować się do badania? Jak wygląda badanie? Nie zgłaszaj się w czasie krwawienia miesiączkowego. Zgłoś się co najmniej 2 dni po zakończeniu krwawienia miesiączkowego. 48 godzin przed pobraniem wymazu cytologicznego, nie używaj żadnych leków dopochwowych, nie wykonuj płukania pochwy. 24 godziny przed pobraniem…