Co warto wiedzieć o badaniach laboratoryjnych?

Co warto wiedzieć o badaniach laboratoryjnych?

Co warto wiedzieć o badaniach laboratoryjnych?

Każdy z nas za pewne chce jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. To oczywiste i dlatego coraz więcej osób przywiązuje wagę do profilaktyki, zwracając uwagę na dietę, odpowiednią ilość wypoczynku czy wdrażając aktywność fizyczną. Działania te są jak najbardziej słuszne i niewątpliwie przynoszą efekty, niemniej jednak warto również monitorować stan swojego organizmu wykonując regularnie badania laboratoryjne.

Gdy jesteśmy młodzi wystarczy że raz do roku wybierzemy się na podstawowe badania krwi wykazujące m.in. poziom cukru, cholesterolu oraz hormonów tarczycy.  Wraz z wiekiem zaś warto pomyśleć o rozszerzonej analizie, aby zweryfikować np. poziom wapnia i witaminy D3, ponieważ ich niedobór prowadzi do osteoporozy, na którą narażone są zwłaszcza osoby starsze. Paniom zaleca się również kontrolowanie zdrowia pod kątem problemów związanych z menopauzą. Panowie natomiast powinni poddawać się testom na stężenie PSA, celem profilaktyki chorób prostaty.

Gdzie najlepiej wykonać badania laboratoryjne?

Aby nie przepłacić za szereg badań najlepiej jest zrealizować je w specjalnie dostosowanym do wieku i potrzeb pacjenta pakiecie. Opcję taką udostępnia Ogólnopolskie Centrum Medyczne, w cenie bardzo korzystnej, bo już od 150 zł.  Bez kolejki, z możliwością skonsultowania wyników i w razie konieczności- otrzymania pomocy od specjalisty. Oprócz badań laboratoryjnych dla wybranych grup wiekowych, można też skorzystać z panelu wątrobowego, nerkowego i reumatycznego. Rekomendowane są one ludziom, którzy w przeszłości cierpieli na określone problemy zdrowotne bądź są w trakcie leczenia albo rekonwalescencji.

WARTO RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ