CO Bydgoszcz – Dwudzieste urodziny Centrum Onkologii

Dwudzieste urodziny Centrum Onkologii

Kamila Siwczuk
16 maja 2014
Komentowanie nie jest możliwe

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Senatorowie, Posłowie, kandydaci do Europarlamentu, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, dyrektor NFZ, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, bydgoskiego ratusza, rektorzy oraz mnóstwo sław medycznych wzięło udział w jubileuszu powstania Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

 

 

Gala odbyła się w Operze Nova i zgromadziła setki gości. Marszałek Sejmu, która wcześniej zwiedzała szpital była pod wrażeniem realizowanych tutaj inwestycji – podziwiała Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, chwaliła pomysł budowy Innowacyjnego Forum Medycznego. Podobał się jej model opieki nad Pacjentami, indywidualizacja leczenia.

Wszyscy biorący udział w uroczystościach, podkreślali, że bydgoskie Centrum Onkologii od lat wyznacza wysokie standardy leczenia innym szpitalom. Jubileusz był okazją do uhonorowania osób najdłużej związanych z Centrum Onkologii. Niektórzy z nich zaczynali pracę dosłownie przy budowie murów dzisiejszego szpitala.

Jednak urodziny, to nie była jedyna okazja do świętowania. Jubileusz zbiegł się z XX Zjazdem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Podczas uroczystości prezes PTChO wręczał nagrody i wyróżnienia zasłużonym na rzecz polskiej onkologii i chirurgii.

W trzydniowym zjeździe bierze udział tysiąc osób, w tym specjaliści z zagranicy. Tematyka obrad bardzo szeroka: leczenie skojarzone nowotworów, indywidualizacja leczenia onkologicznego, leczenie chorych w podeszłym wieku. Specjalną sesję naukową, towarzyszącą zjazdowi,  zorganizowały także pielęgniarki onkologiczne.

 

listy gratulacyjne