Już wkrótce wystartują „Truebeamy” w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Strona główna / AKTUALNOŚCI PLACÓWEK ONKOLOGICZNYCH / Już wkrótce wystartują „Truebeamy” w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Już wkrótce wystartują „Truebeamy” w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Zakład Radioterapii Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednym z najlepszych w kraju. Posiadamy nie tylko wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt, ale także doświadczoną i wyspecjalizowaną w leczeniu promieniami kadrę medyczną. Nasi wykwalifikowani i pełni empatii radioterapeuci, technicy oraz fizycy medyczni wspólnie tworzą „zespół idealny”- są w stanie zaoferować pacjentom terapie stosowane w najbardziej rozwiniętych krajach na świecie.

Już w marcu planujemy rozpocząć napromienianie pacjentów dwoma najnowocześniejszymi aparatami do radioterapii w kraju. Truebeamy, bo tak nazywają się te urządzenia przyjechały do nas w grudniu ubiegłego roku z Arizony. Zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Sam montaż aparatów trwał bagatela dwa miesiące. Obecnie jesteśmy na etapie testowania urządzeń po to, aby już wkrótce zaoferować naszym pacjentom najskuteczniejsze leczenie radioterapią.