Nasze kampanie

Nasze kampanie

Nasze kampanie

W przeciwieństwie do większości firm działalność GM nie opiera się wyłącznie na biznesie przynoszącym zysk. Geria Medica za nadrzędny cel stawia sobie promocję idei zdrowego trybu życia, mocno angażując się w szeroko pojętą aktywność społeczną. Jest organizatorem kampanii „ Wylecz się Zdrowiem” oraz „Skrzydła Życia” , a także partnerem strategicznym fundacji „Dzień dla Życia”. Wspiera również liczne akcje społeczne oraz organizacje, m.in. fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i program „Międzypokoleniowy Obiad z Seniorem” na warszawskiej Sadybie. Co najważniejsze, powyższe inicjatywny Geria Medica przyniosły oczekiwane efekty, spotkały się z aprobatą, a nawet zostały docenione na tak dużą skalę, iż w roku 2016 Geria Medica zdobyło tytuł „Dobroczyńcy Roku”.

Trwający od czerwca 2016 roku do maja roku 2017 projekt „Wylecz się Zdrowiem”  zaowocował bardzo znaczącym sukcesem. Podczas około 100 spotkań organizowanych w różnych lokalizacjach Polski  osobom po 50-tym roku życia rozdano  aż 40 tys. skierowań na bezpłatne badania krwi, z czego niemalże połowa została wykorzystana, co świadczy o efektywnej zachęcie do monitorowania stanu zdrowia poprzez badania profilaktyczne. Przedstawicielom GM i Ambasadorom kampanii, wśród których znalazły się znane i lubiane gwiazdy 50+ (m.in. znany aktor i prezenter Karol Strassburger oraz popularna piosenkarka i aktorka Izabela Trojanowska) udało się uzmysłowić polskim Seniorom, iż wchodząc w wiek podwyższonego ryzyka chorób cywilizacyjnych powinny szczególnie dbać o swą kondycję poprzez odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, jak również profilaktyczne wizyty u lekarza lub w laboratorium.

Tegoroczna inicjatywa Geria Medica pod hasłem „Skrzydła Życia”, w której wzięło udział jeszcze więcej sław – w tym też przedstawiciele młodego pokolenia, szerząca świadomość o ryzyku jakie niesie ze sobą brak wiedzy na temat schorzeń na które cierpią starsi ludzie jak też niosąca realną formę pomocy dla Seniorów mieszkających samotnie trwa nadal.  Czerwone koperty ze specjalnym dokumentem zawierającym  informacje na wagę życia, niezwykle przydatne podczas akcji ratunkowych codziennie trafiają do rąk kolejnych osób mieszkających w pojedynkę, dzięki czemu będą mogły one poczuć się bezpieczniej. Za sprawą konferencji prasowej z uczestnictwem Ambasadorów akcji oraz udziału Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej systematycznie wzrasta liczba rozdanych kopert, a tym samym szansa na pomyślnie zakończone działania ratunkowe.

WARTO RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ