Szpital Morski PCK – Nowa jakość w Pracowni USG (budynek 3)

Nowa jakość w Pracowni USG (budynek 3)

admin
12 marca 2014
0

Wysłużony ultrasonograf w Pracowni Ultrasonograficznej to już przeszłość… W styczniu 2014 r. Pracownia USG Szpitala Morskiego (budynek nr 3) stała się posiadaczem nowego APARATU USG. Jest to aparat klasy Premium, wyposażony w trzy głowice do badan USG – convex i dwie liniowe, o zmiennym zakresie częstotliwości co umożliwia dokładne zobrazowanie każdego narządu, niezależnie od jego położenia oraz budowy anatomicznej i wieku pacjenta.

USG wykorzystywane do badań pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Morskim oraz pacjentów ambulatoryjnych w godzinach 08:00-18:00 od poniedziałku do piątku i jak twierdzi dr Agnieszka Drozd-Vögeli, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej, wykonujemy pełen wachlarz badań USG, od konwencjonalnych po badania dopplerowskie – system jest wyposażony w szeroką gamę zaawansowanych narzędzi klinicznych dla wizualizacji, oceny, zarówno dla codziennych, rutynowych badań i badań klinicznych. Przy pomocy aparatu wykonywane są również procedury bardziej inwazyjne takie jak biopsje pod kontrolą USG – aparat służy do wskazania patologii i monitorowania toru igły biopsyjnej i jej położenia w czasie nakłucia zmiany patologicznej, co pozwala precyzyjnie pobrać materiał cytologiczny lub tkankowy do badania H-P, oraz punkcje jam ciała.

Wysoka rozdzielczość aparatu pozwala zobrazować z dużą dokładnością nawet drobne struktury anatomiczne i obecność ewentualnej patologii w ich obrębie, co jest szczególnie ważne dla pacjentów ze schorzeniami onkologicznymi – dr Drozd dodaje: umożliwia szybkie, dokładne, nieinwazyjne badanie, często pozwala wyeliminować inne, bardziej obciążające dla pacjenta procedury diagnostyczne, jest narzędziem wysoce pomocnym również w monitorowaniu skuteczności leczenia. Korzyści z tego są obustronne dla pacjenta i lekarza oraz wymierne – wysoka efektywność badań w jednostce czasu bez utraty jakości badania.


Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.