Profilaktyka | Sport bez recepty

Sport bez recepty

2050828Nie od dziś wiadomo, że sport wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną organizmu. Dzięki ćwiczeniom poprawia się samopoczucie. Według wielu specjalistów aktywny tryb życia zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.

W zdrowym ciele – zdrowy duch. Dbajmy więc o kondycję naszego organizmu, gdyż niewielki lecz regularny wysiłek jest w stanie utrzymać nas przy zdrowiu przez długie lata. Jazda samochodem, praca biurowa czy wielogodzinne siedzenie przed komputerem, to czynniki, które wpływają katastrofalnie na naszą kondycję. Na rynku istnieje wiele preparatów witaminowych, suplementów diety, jednak nic nie zastąpi prawdziwego ruchu, którego – jak wiadomo – coraz mniej w dzisiejszym świecie.

Należy pamiętać, aby ćwiczenia były dopasowane do indywidualnych możliwości, stanu zdrowia, kondycji i wieku. Dla osób starszych, mniej sprawnych ruchowo wskazane są codzienne spacery oraz zajęcia na basenie. Regularny, kilkunastominutowy spacer może w znacznym stopniu zwiększyć wydolność organizmu, pozytywnie wpłynąć na samopoczucie oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób. Wszyscy lubiący spędzać czas w większym gronie mogą sięgnąć po gry zespołowe. Jest to nie tylko rodzaj aktywności fizycznej, ale również wspaniała zabawa.