Radioterapia na światowym poziomie w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Strona główna / AKTUALNOŚCI PLACÓWEK ONKOLOGICZNYCH / Radioterapia na światowym poziomie w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Radioterapia na światowym poziomie w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

W Zakładzie Radioterapii znajduje się 8 nowoczesnych aparatów do napromieniania, dzięki temu możemy zaoferować naszym pacjentom najbardziej precyzyjne techniki leczenia, m.in. radioterapię stereotaktyczną, bramkowaną i sterowaną obrazem. W najmniejszych napromienianych obszarach średnica guza nie przekracza nawet kilku milimetrów.

Bydgoskie Centrum Onkologii jest jedynym ośrodkiem w regionie wykorzystującym do planowania radioterapii najnowocześniejsze metody diagnostyczne PET/CT i PET/MR.  W grudniu ubiegłego roku dołączył do nich nowy 64-rzędowy  tomograf komputerowy dedykowany wyłącznie planowaniu leczenia. Dzięki tym urządzeniom możemy zaoferować naszym pacjentom precyzyjne leczenie promieniami. Odpowiednio zaplanowana terapia jest niezwykle ważna przy naświetlaniu obszarów istotnych dla życia i zdrowia narządów. Naszym zadaniem jest minimalizowanie ryzyka uszkodzeń. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym urządzeniom i wykwalifikowanej kadrze.