Ogólnopolskie Centrum Medyczne

Ogólnopolskie Centrum Medyczne

Ogólnopolskie Centrum Medyczne to marka tworząca największa w Polsce sieć placówek oferujących pełny dostęp do wszelkiego rodzaju usług medycznych bez kolejek z jednoczesnym zachowaniem najwyższego standardu świadczeń. Dzięki nowoczesnej, praktycznej formie diagnostyki oraz leczenia w pakietach każdy pacjent może w dowolnym momencie, bez ponoszenia olbrzymich wydatków skontrolować stan swojego zdrowia jak również od ręki skorzystać z pomocy ponad dwudziestu specjalistów. Firma utworzona została w odpowiedzi na potrzeby pacjentów, którzy w ostatnich latach permanentnie borykają się z utrudnioną dostępnością do lekarzy i badań w ramach Państwowej Służby Zdrowia, wiązanym z tym stresem i kosztami gdy decydują się  na podjęcie alternatywy- leczenia prywatnie.  W placówkach OCM każdy – niezależnie od wieku czy rodzaju schorzenia otrzyma kompleksową pomoc z uwzględnieniem ewentualnych zabiegów czy rehabilitacji. Dostosowany do danych problemów zdrowotnych pakiet bądź abonament eliminuje konieczność płacenia za każdą wizytę, co stanowi znaczną oszczędność kosztów a więc realne szanse na powrót do zdrowia zwłaszcza dla emerytów i rencistów. Ponadto Ogólnopolskie Centrum Medyczne promuje profilaktykę oraz zdrowy tryb życia, organizując bezpłatne badania, kampanie oraz wykłady. Aranżowane przez OCM akcje społeczne mają na celu szerzenie wśród ludzi świadomości w zakresie dbania o zdrowie tak, aby można było uniknąć wielu groźnych chorób lub zacząć je leczyć zanim będzie zbyt późno. Wszystkie działania Centrum kierowane są prostym założeniem, które powinno stanowić priorytet dla każdego z nas: zdrowie jest najważniejsze.

Przychodnia OCM

Bazujące do niedawna na świadczeniu usług w placówkach partnerskich Ogólnopolskie Centrum Medyczne utworzyło własną, komfortową  przychodnię wyposażoną w nowoczesny sprzęt, zatrudniającą doświadczonych specjalistów. Przychodnia zlokalizowane jest w Warszawie przy ulicy Brzeskiej i może poszczycić się m.in. tym, że jako jedna z niewielu w stolicy ma w swoim zespole lekarza geriatrę. Na dzień dzisiejszy przyjmują tu  również specjaliści chorób wewnętrznych, kardiolog, ortopeda, neurolog, psycholog, dietetyk oraz fizjoterapeuta. W nowej przychodni OCM wykonać można również pełną diagnostykę ultrasonograficzną (w tym badania dopplerowskie) oraz laboratoryjną, a także skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych takich jak  kinezyterapia i fizykoterapia.  Wszelkie konsultacje realizowane są maksymalnie w ciągu 7 dni, a często nawet z dnia na dzień.  Zachętę dla pacjentów stanowi też  przyjazna atmosfera, dalece odbiegająca od  niedoskonałości tak często napotykanych w punktach NFZ. Przejrzyste wnętrza, wygodna poczekalnia, elegancka recepcja w niczym nie przypominają szpitalnych korytarzy, a kulturalny, życzliwy personel dba o to, by każdy kto odwiedzi OCM miał świadomość, że przyszedł tu po pomocną dłoń i potraktowany zostanie z należytym szacunkiem.  Placówka stale dąży do rozszerzania zakresu swych usług, chcą docelowo świadczyć je w zakresie dostępności ponad dwudziestu specjalistów w jednym miejscu.  Planuje również organizowanie bezpłatnych spotkań edukacyjnych w zakresie profilaktyki zdrowia.

Usługi medyczne w Ogólnopolskim Centrum Medycznym

Na dzień dzisiejszy Ogólnopolskie Centrum Medyczne świadczy usługi w ponad tysiącu placówek partnerski rozmieszczonych po całym kraju, jak również począwszy od września ubiegłego roku również we własnej przychodni w Warszawie. Promując podejście holistyczne zapewnia pacjentom dostęp do bardzo szerokiego grona specjalistów, w tym opieki geriatrycznej, która w Polsce jest niestety rzadkością. Oferuje aż 40 pakietów badań profilaktycznych i specjalistycznych, a także abonamenty przystosowane do określonych potrzeb związanych z wiekiem lub schorzeniem pacjenta. Współpracuje z najlepszymi laboratoriami, gdzie na analizę krwi pod dowolnym kątem można zapisać się z dnia na dzień, a otrzymany wynik skonsultować z fachowcem. Wśród sztandarowych usług OCM znajdują się m.in. abonamenty medyczne dla seniorów, profile badań dla kobiet, profil kardiologiczny, nerkowy, wątrobowy , profilaktyka nowotworów oraz nowoczesna fizjoterapia.  OCM posiada też programy dla firm, w zakres których poza podstawową medycyną pracy wchodzi zaawansowana diagnostyka i opieka dla pracowników i ich rodzin. Wszystko po to aby każdy, niezależnie od wieku, problemu czy sytuacji zawodowej każdy mógł należycie zadbać o zdrowie nie martwiąc się kolejkami do lekarzy, limitami przyjęć czy odległością dzielącą go od najbliższej godnej zaufania przychodni. Jako priorytet firma stawia sobie również promowanie profilaktyki poprzez zdrowy tryb życia i uczenie samodzielnego dostrzegania początkowych objawów chorób, aby można było podejmować ewentualną terapię zanim dolegliwość stanie się niebezpieczna dla życia. Stąd stale realizowana idea akcji społecznych, wykładów oraz bezpłatnych badań.

WARTO RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ